Pomoč pri iskanju rojstnega kraja

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

tema odprta - 25. feb 2007 9:34 | ogledi: 1.681 | odgovori: 6

Lepo prosim za velikansko pomoč. Iščemo rojstni kraj tasta, rojen je bil v okolici Frankfurta, v rojstnem listu ima zapisana dva kraja (že nekaj časa vneto iščeva pod navedenima imenoma, pa ni sreče). Njegova mama je bila izgnana v Nemčijo, rodila naj bi nekje na vasi pri Frankfurtu - Antehaslau in Wolahal (to ima na rojstnem listu, predvidevava da je prišlo do pomote pri zapisu.

Očeta ni nikoli (s)poznal. Mama je umrla, ko je bil še zelo mlad in mu ni želela povedati za očeta - no nam se gre ravno zato, da odkrijemo korenine (baje da naj bi bil oče Francoz - več ne vemo).

Če ima kdorkoli kak sum za kaj gre (kraj), lepo prosim POMOČ!!!

Hvala vsem!

MajaMarko

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. feb 2007 9:40

Neverjetno, sem v tem času ko sem oddala post, našla da gre najverjetneje za kraj Altenhasslau...gremo naprej, danes kljub temu da mi gre vse narobe, nekaj se premika, hvala!

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. feb 2007 11:14

Maja, če gre za tasta, je bil mogoče krščen. Če je bil rojen v Altenhasslau, potem bi znali imeti zapis v kakšnem izmed župnišč. Pozanimaj se, ali je bil krščen. Navadno je na krstnem listu ime in priimek očeta. Veliko sreče! fresh

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. feb 2007 11:36

fresh hvala za napotek, potemtakem bi morali v nemčijo in tam raziskovat v župnišču. Ve se da je mami rodila nekje na kmetiji, priimka tega kmeta žal ne vemo, ker je šlo vse v grob. Krščen naj bi bil, samo kje pa ne vemo. pozdravček,

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. feb 2007 12:07

Maja, glej ZP! Se slišiva! fresh

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. feb 2007 12:35

Fresh hvala ti, smo že izbrskali e-naslov gospoda Pečovnika, pa še enega, ki je prav za okrožje Frankfurta - slovenske katoliške misije! Eto pa sem spet tvoja dolžnica, pocukaj me v Leclercu:))) maja

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. feb 2007 12:44

Super! Naslove župnišč vam bodo zagotovo zrihtali, v tistih cerkvenih bukvah pa je res vse živo! Poročaj o uspehu! Ma kakšna dolžnica neki! Vseeno te pocukam, če te zagledam kje v Leclercu! fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti